2023.10.26 Nagrody i wyróżnienia

25 października podczas gali na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych głoszono laureatów 17. edycji konkursu Raporty Zrównoważonego Rozwoju, organizowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Deloitte. Do konkursu zgłoszono 86 publikacji. Grenevia otrzymała nagrodę za raport zintegrowany w kategorii Debiut.

Jak podkreślają organizatorzy konkursu, jego celem jest promowanie raportowania ESG, czyli kwestii środowiskowych, społecznych oraz zarządczych oraz wskazanie dobrych praktyk w każdym z obszarów. Konkursowe raporty oceniało jury złożone z ekspertów i ekspertek z dziedziny ESG, odpowiedzialnego biznesu, zrównoważonych finansów i pokrewnych obszarów. Dodatkowo przyznano dwie nagrody specjalne - internautów wyłanianą w głosowaniu online oraz nagrodę GPW.

Rosnąca liczba i jakość raportów zgłoszonych do konkursu pokazuje, że raportowanie ESG to temat, który zyskuje na znaczeniu nie tylko z uwagi na nowe regulacje i standardy. Firmy dostrzegają, że umiejętne komunikowanie istotnych informacji z obszaru zrównoważonego rozwoju to aspekt, na który coraz większy nacisk kładą inwestorzy i kontrahenci. To pozytywny i bardzo potrzebny sygnał - z jednej strony mamy na rynku rosnącą świadomość wagi rzetelnych danych, a z drugiej - postrzeganie raportowania ESG jako procesu wspierającego zarządzanie organizacją. To istotne tym bardziej, że wkrótce stanie się ono wymogiem formalnoprawnym i wiążącą odpowiedzialnością dla firm.

Robert Adamczyk, przewodniczący jury konkursu Raporty Zrównoważonego Rozwoju, członek zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu, główny specjalista środowiskowy EBOiR

Grenevia zgłosiła do konkursu Raport zintgrowany za rok 2022 roku, dokumentujący zieloną przemianę całej grupy kapitałowej. W jego tworzeniu brały udział zespoły ze wszystkich jej segmentów biznesowych – FAMUR, Elgór + Hansen, Projekt Solartechnik i Impact Clean Power Technology. Podczas gali nagrodę w imieniu Grenevii odebrała Agata Maj, menedżerka ds. zrównoważonego rozwoju i ESG w Grenevii.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym firmom!

Lista laureatów tegorocznego konkursu:

Kategoria Raport zrównoważonego rozwoju

  • Nagroda główna: Santander Bank Polska
  • Wyróżnienie (ex aequo): LPP i CCC Group

Kategoria Raport zintegrowany

  • Nagroda główna: BNP Paribas Bank Polska
  • Wyróżnienie: ING Bank Śląski

Kategoria Debiut

  • Nagroda za raport zrównoważonego rozwoju: Światłowód Inwestycje
  • Nagroda za raport zintegrowany: Grenevia

Kategoria Raport organizacji pozabiznesowej

  • Nagroda: Fundacja Dorastaj z Nami

Nagrody specjalne

  • Nagrodę Giełdy Papierów Wartościowych otrzymał ING Bank Śląski
  • Nagroda internautów/ek powędrowała do FAKRO