Nasze inwestycje
Wyselekcjonowaliśmy kilka sektorów o największym potencjale rozwoju, uwzględniając możliwe korzyści wynikające z zachodzącej w Polsce i na świecie transformacji energetycznej.
Struktura grupy Grenevia
Maszyny i rozwiązania dla branży energetycznej oraz wydobywczej
Zasilanie, przesył i rozdział energii dla nowej energetyki i sektora wydobywczego
Wielkoskalowa fotowoltaika, energetyka przemysłowa i farmy wiatrowe
Systemy bateryjne dla transportu, przemysłu, i stacjonarnych magazynów energii
Maszyny i rozwiązania dla branży energetycznej oraz wydobywczej.
FAMUR jest nowoczesnym podmiotem technologiczno-produkcyjnym dostarczającym kompleksowe rozwiązania dla branży wydobywczej. W jego ofercie znajduję się też projektowanie, produkcja i remont przekładni przeznaczonych dla wielu gałęzi przemysłu, w tym usługi remontowe przekładni stosowanych w elektrowniach wiatrowych.
FAMUR wspiera klientów w całym procesie, od projektu, przez budowę, serwis po wsparcie w finansowaniu. Działa na niemalże wszystkich kontynentach: w Europie, Ameryce Płn. i Płd., Afryce, Azji oraz Australii.
Inteligentne rozwiązania zasilania, przesyłu i rozdziału energii dla nowej energetyki i sektora wydobywczego.
Elgór + Hansen SA dostarcza rozwiązania techniczne z zakresu systemów zasilania, automatyki i sterowania maszynami oraz całymi obiektami przemysłowymi. Realizujemy projekty urządzeń elektrycznych i elektronicznych, systemów automatyki oraz IT, jak również rozwiązania ATEX dla stref zagrożonych wybuchem.
E+H, wykorzystując posiadany potencjał oraz perspektywę związaną z inwestycjami w zieloną energię, stale poszerza portfolio swoich produktów, obecnie rozwijając produkcję kontenerowych stacji transformatorowych, w tym dedykowanych wielkoskalowym instalacjom OZE.
Wielkoskalowa fotowoltaika, energetyka przemysłowa i farmy wiatrowe.
Projekt Solartechnik jest międzynarodową grupą specjalizującą się w wielkoskalowych farmach fotowoltaicznych oraz obrocie energią. Oferuje gotowe farmy PV oraz projekty OZE na zróżnicowanym etapie rozwoju. Zgodnie ze strategią na lata 2023-2027 spółka planuje zdywersyfikować swoją ofertę oraz zintensyfikować ekspansję zagraniczną.
Od maja 2021 r. jest częścią Grenevia (wówczas Grupa FAMUR) i TDJ.
Innowacyjne systemy bateryjne dla transportu, przemysłu i stacjonarnych magazynów energii.
W laboratorium Impactu powstają innowacyjne systemy bateryjne, które posiadają parametry zapewniające przewagę rynkową w każdym segmencie działalności spółki. Firma cały czas pracuje nad kolejnymi generacjami swoich baterii. Jest gotowa na wsparcie globalnych działań zmierzających do gospodarki bezemisyjnej i związanych z nadchodzącą wodorową rewolucją. Dostarczyła ponad 20 tysięcy niezawodnych systemów bateryjnych. Pojazdy z bateriami Impactu przejechały już ponad 100 mln km na całym świecie. Spółka zatrudnia ponad 290 pracowników, w tym ponad 100 inżynierów różnych specjalności.
Główne obszary inwestycyjne Grenevia
Wytwarzanie czystej energii
- Fotowoltaika
- Energetyka wiatrowa
Magazynowanie energii i baterie
- Baterie (moduły i systemy)
- E-mobility
- Magazyny energii
Dystrybucja i opomiarowanie energii
- Przesył i dystrybucja energii
- Opomiarowanie energii
- Inteligentne sieci