Nasze inwestycje

Wyselekcjonowaliśmy kilka sektorów o największym potencjale rozwoju, uwzględniając możliwe korzyści wynikające z zachodzącej w Polsce i na świecie transformacji energetycznej.

Struktura grupy Grenevia

Maszyny i rozwiązania dla branży energetycznej oraz wydobywczej

Zasilanie, przesył i rozdział energii dla nowej energetyki i sektora wydobywczego

Wielkoskalowa fotowoltaika, energetyka przemysłowa i farmy wiatrowe

Systemy bateryjne dla transportu, przemysłu, i stacjonarnych magazynów energii

100+ lat
doświadczenia w branży
~ 1500
pracowników
5
zakładów produkcyjnych

FAMUR jest nowoczesnym podmiotem technologiczno-produkcyjnym dostarczającym kompleksowe rozwiązania dla branży wydobywczej. W jego ofercie znajduję się też projektowanie, produkcja i remont przekładni przeznaczonych dla wielu gałęzi przemysłu, w tym usługi remontowe przekładni stosowanych w elektrowniach wiatrowych.

FAMUR wspiera klientów w całym procesie, od projektu, przez budowę, serwis po wsparcie w finansowaniu. Działa na niemalże wszystkich kontynentach: w Europie, Ameryce Płn. i Płd., Afryce, Azji oraz Australii.

30 lat
doświadczenia
240
pracowników
3000
zrealizowanych kontraktów

Elgór + Hansen SA dostarcza rozwiązania techniczne z zakresu systemów zasilania, automatyki i sterowania maszynami oraz całymi obiektami przemysłowymi. Realizujemy projekty urządzeń elektrycznych i elektronicznych, systemów automatyki oraz IT, jak również rozwiązania ATEX dla stref zagrożonych wybuchem.

E+H, wykorzystując posiadany potencjał oraz perspektywę związaną z inwestycjami w zieloną energię, stale poszerza portfolio swoich produktów, obecnie rozwijając produkcję kontenerowych stacji transformatorowych, w tym dedykowanych wielkoskalowym instalacjom OZE.

~5 GW
portfel projektów na różnym etapie rozwoju
513 MW
łączna moc farm zrealizowanych przez PST
334 MW
projektów PV zrealizowanych w systemie aukcyjnym

Projekt Solartechnik jest międzynarodową grupą specjalizującą się w wielkoskalowych farmach fotowoltaicznych oraz obrocie energią. Oferuje gotowe farmy PV oraz projekty OZE na zróżnicowanym etapie rozwoju. Zgodnie ze strategią na lata 2023-2027 spółka planuje zdywersyfikować swoją ofertę oraz zintensyfikować ekspansję zagraniczną.

Od maja 2021 r. jest częścią Grenevia (wówczas Grupa FAMUR) i TDJ.

20 000+
dostarczonych systemów bateryjnych
2 000+
e-autobusów
~ 290
pracowników

W laboratorium Impactu powstają innowacyjne systemy bateryjne, które posiadają parametry zapewniające przewagę rynkową w każdym segmencie działalności spółki. Firma cały czas pracuje nad kolejnymi generacjami swoich baterii. Jest gotowa na wsparcie globalnych działań zmierzających do gospodarki bezemisyjnej i związanych z nadchodzącą wodorową rewolucją. Dostarczyła ponad 20 tysięcy niezawodnych systemów bateryjnych. Pojazdy z bateriami Impactu przejechały już ponad 100 mln km na całym świecie. Spółka zatrudnia ponad 290 pracowników, w tym ponad 100 inżynierów różnych specjalności.

Główne obszary inwestycyjne Grenevia

Wytwarzanie czystej energii
  • Fotowoltaika
  • Energetyka wiatrowa
Magazynowanie energii i baterie
  • Baterie (moduły i systemy)
  • E-mobility
  • Magazyny energii
Dystrybucja i opomiarowanie energii
  • Przesył i dystrybucja energii
  • Opomiarowanie energii
  • Inteligentne sieci