2023.04.14 Aktualności

Grenevia „Liderem ESG”

Grenevia znalazła się w gronie laureatów Konkursu „Liderzy Świata Energii za rok 2022”. Otrzymaliśmy wyróżnienie w kategorii Lider ESG. Nagrody wręczono podczas gali wieńczącej 37. Konferencję Energetycznej EuroPOWER & OZE POWER, która odbyła się 13 kwietnia br.

Nagrody Liderów Świata Energii przyznano w sześciu kategoriach. Grenevia otrzymała statuetkę za swoją zieloną transformację biznesową i działania w obszarze zrównoważonego rozwoju.

„Obszar ESG jest kluczowym elementem strategii rozwoju Grupy FAMUR, która obecnie przekształca się w Grenevię, czyli pierwszy w Polsce koncern przemysłowy, który inwestuje w projekty korzystające z trendu zielonej transformacji. Zarówno dotychczasowa działalność Famuru oraz cele biznesowe i rozwojowe Grenevii są ściśle związane z wpływem na klimat i środowisko. To przejście od biznesu emisyjnego w stronę czystej gospodarki. To właśnie w oparciu o komponent ESG spółka rozpoczęła w 2021 roku odpowiedzialną transformację biznesową, której zwieńczeniem jest zmiana w Grenevię” – odczytano w uzasadnieniu przyznania wyróżnienia.

Nagrodę w imieniu firmy odebrał prezes Grenevia SA Mirosław Bendzera. Był on również prelegentem otwierającego konferencję panelu „Bezpieczna i czysta energia dla Polski – spojrzenie makro”, podczas którego poruszano takie tematy elektryfikacja przemysłu i transportu czy wpływ wojny na Ukrainie na transformację energetyczną Polski.

Wśród pozostałych laureatów Liderów Świata Energii znaleźli się: Tauron (Innowacja Roku), SAP Polska (Dostawca rozwiązań dla sektora), Polskie Elektrownie Jądrowe Westinghouse Electric Company (Inicjatywa inwestycyjna roku), Alicja Rybczyńska, CIO, Veolia Poland (Manager roku), Rafał Gawin, prezes URE (Człowiek roku).